Polikarbon Fiyatları Özelliklerine Göre Farklılık Gösterebilir

Polikarbon  malzemesinin bilinen birkaç tane ismi vardır. Genellikle kısaltması olarak da kullanılan PC olarak adlandırılır. Işığı geçirmesi ile cam yerine çoğunlukla tercih edilen bu malzeme esnek olma özelliği ile akrilik levhalar arasında da yer almaktadır.

Polikarbon fiyatları rengine göre farklılık göstermektedir. Bu malzeme çizilmeye , darbeye dayanıklıdır. Aynı zamanda kolay kırılmaması yönünden güvenlik açısından banka gibi yüksek güvenlik gereken yerlerin camlarında sıklıkla kullanılır.

Bunun dışında bu malzemenin diğer bir kullanım alanı seralar ve çayı yalıtımlarıdır. Yapı sektöründe birçok özelliği kolaylık sağlamakta ve bu nedenle sıkça tercih edilmektedir.

Kolay şekil alan bu levhaların gerektiğinde birbirine kolaylıkla ek yapılabilmektedir. Ek yapılması için levhaların üzerlerinde geçme yerleri bulunmaktadır. Ebat ve kalınlık olarak farklı çeşitleri mevcuttur. Polikarbon fiyatları için belirleyici olan özellikler,

  • Ebat
  • Renk
  • Kalınlık

olarak sıralandırılabilir.

Polikarbon bir çok açıdan tercih sebebi olmaktadır. Reklam sektöründe levhalarda da bu malzeme kullanılır, oldukça geniş kullanım alanına sahip bu maddeler gıda, inşaat, sağlık sektörlerinde kullanılır.

Bu maddenin tercih edilme nedenleri arasında oldukça hafif bir malzeme olması da vardır. Cam yerine tercih edilirken hafif olması önemli bir nedendir. Cam ile kıyaslandığında 1/6 oranında daha hafiftir. Buda oldukça önemli bir farktır. Cam gibi şeffaf bir yapıya sahip olduğundan ışık geçirme özelliğine sahip olmasından dolayı ikame bir mal olduğu söylenebilir.

Polikarbon levhaların sahip olduğu bir diğer nitelik ise yangına karşı alev yaymayan özelliğe sahip olmasıdır. Bu özelliği ile uluslararası yangın standartlarına da uygundur.

Polikarbon Fiyatları Kış Bahçeleri Yapımında da Bütçelere Dost

Bu levhalar aslında sıkça karşılaştığınız kış bahçelerinde de vazgeçilmez malzemelerdendir. Isıyı geçirmeme özelliği ile soğuk havalarda kış bahçelerinin içerisindeki ısıyı korumaya yardımcı olurken. Dışardaki soğuk havanında içeri girmesine engel olurlar. Böylelikle kış aylarında bile keyifle vakit geçirebileceğiniz mekanlar çok daha kullanılabilir olmaktadır.

Kullanıldığı diğer alanlar; spor salonları, reklam levhaları, teras çatıları, veranda tavanları, üst geçitler, cephe uygulamaları gibi sıralanabilir.

Yapı ve inşaat sektörü için bu derece çok kullanım alanı olan bu madde standart boyutlarda 210x600cm dir. Gerekli olduğu zamanlarda alanı genişletmek için ekleme yerlerinden birbirlerine geçirilerek kullanılabilirler. Kolaylıkla şekil alıp kesilebildikleri için uygulanması da son derece az işgücü gerektirir. Isıya gerek duymadan soğuk bir biçimde bükülürler ve şekil alırlar. İşte tüm bu özellikler bu maddenin kullanım oranını arttırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir