Hakkımda

YASEMİN GÜLERCE

1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Ailemin tek çocuğuyum bir kız çocuk olarak ailemin büyük ilgisi ve özverisi ile büyüdüm. Üniversite eğitimime kadar İstanbul’dan hiç ayrılmadım. Üniversite sınavına girdim ve o dönemlerde gençliğimin de verdiği etkiyle başka şehirler keşfetmek ve ailemden ayrı kendi ayaklarımın üzerinde durmak istedim. Bu nedenle hep İstanbul dışındaki illeri tercih ettim. Ve üniversite eğitimime Ankara’da devam ettim.

Ankara’ya geldiğim dönemden itibaren içimde İstanbul özlemi hep oldu İstanbul’a alıştıktan sonra başka bir şehirde yaşamak gerçekten oldukça zor oldu. Ancak Ankara’nın bana ve hayatıma kattığı çok fazla şey oldu. Yıllarca İstanbul’da yaşamış olmama rağmen ben hep Ankara’da büyüdüm derim. Çünkü orada olduğum 5 yıl beni gerçekten büyüttü ve olgunlaştırdı. Her şeyden önemlisi bana hayatı öğretti. Bu nedenle her zaman gençlerin ailelerinden uzak bir mesafede okumaları gerektiğine inanırım ve bunu savunurum. Ne erkek ne kız çocuğu ailenin gölgesinden çıkmadıkça olgunlaşıp büyüyemiyor.

Okul hayatım boyunca her konuda başka insanlar le sohbet etmekten büyük keyif aldım. Sizden farklı düşünen, olaylara farklı açılardan bakan insanları gördüğümde insanın kendinden başkalarını da dinlemesi gerektiğine inandım. Bu nedenle bu bloğu oluşturarak aklımız gelen her konuda farklı fikirlere yer verecek bir platform yaratmak istedim. Burada farklı tüm fikirlere açık bir şekilde sohbet edip tartışabiliriz. Belki de bu şekilde her şeyin en doğru yanını birlikte görebiliriz.